OFİSİNİZDE GERİ DÖNÜŞÜMÜ UYGULAYIN

Ofisinizin geri dönüşüm çabalarını iyileştirmenin yollarını mı arıyorsunuz? Bir işletme sahibi veya yöneticisi olarak, herhangi bir başarının arkasında çok fazla planlama ve hedef belirleme olduğunu biliyorsunuz. Her şey gibi, hedef belirleme de başarılı bir geri dönüşüm planının ayrılmaz bir parçasıdır. İşte ofisinizin geri dönüşüm programını geliştirmek için işletmenizin gerçekleştirebileceği bazı ulaşılabilir hedefler!

ÇALIŞANLARINIZIN KATILIMI

Çalışanlarınızı dahil etmek başarılı bir geri dönüşüm programının anahtarıdır, ancak bazen zor olabilir. Çalışanlarınızın daha fazla geri dönüşüm elde etmesini sağlamak şirket hedeflerinizden biriyse, onlara geri dönüşümün önemini, işe nasıl yarar sağladığını ve işletmelerinizin geri dönüşüm kurallarını göstererek başlayabilirsiniz. Birçok insan geri dönüşüm yapmadığını bildiriyor çünkü çok karmaşık, bu yüzden süreci basitleştirmek daha fazla katılımı teşvik edecek! Geri dönüşüm kutularını çalışanlar için uygun yerlere yerleştirerek ve kutularınıza geri dönüştürülebilir malzeme listeleri koyarak daha kolay hale getirin.

GERİ DÖNÜŞÜM ORTAKLARINIZI GELİŞTİRİN

Ofisteki geri dönüşüm oranlarını artırmak mı istiyorsunuz? Yukarıda belirtilen hedefe benzer şekilde, ofis atıklarınızın nerede yaratıldığını belirlemek ve bu alanlara geri dönüşüm kutuları koymak, geri dönüşüm oranlarını artırmak için etkili bir yoldur. Örneğin, kopya odasına çok fazla kağıt yerleştirilmişse, fotokopi makinenizin yanına bir geri dönüşüm kutusu yerleştirin. Bu, daha fazla kağıdın geri dönüştürülmesini ve daha az atık haline gelmesini sağlayacaktır. Keep America Beautiful tarafından yapılan bir araştırmada, çalışanlarının masasının yanında geri dönüşüm kutuları sunan ofis alanlarında geri dönüşüm oranlarının yaklaşık% 20 arttığı bulundu. Geri dönüşümü daha kolay ve daha az karmaşık hale getirmek, geri dönüşüm oranlarınızı artıracaktır.

KONTAMİNDEN KAÇININ

Kirlenme, geri dönüşüm oranlarının düşük olmasına yol açabilir, bu da ofisiniz başarılı bir geri dönüşüm programı uygulamaya çalışırken bir yanıltıcıdır. Neyse ki, malzemelerinizi uygun bir şekilde nasıl atacağınızı bilmek, işinizin mümkün olduğunca geri dönüşümünü sağlayacaktır! Kontaminasyon olarak neyin nitelendirildiği ve nasıl önleneceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için, geri dönüştürülebilir ürünlerinizin temiz, eğitim ve etiketli kaplar ile ilgili ipuçları için Geri Dönüşüm Kirliliği Nedir?

İSTENMEYEN ELEKTRONİĞİNİZİ GERİ DÖNÜŞTÜRÜN

2014 yılında dünya genelinde yaklaşık 41,8 milyon ton e-atık üretildi. E-atık bilgisayarlar, telefonlar ve hatta buzdolabı gibi mutfak aletlerinden her şeydir. Teknoloji ilerledikçe, en yeni yükseltmeler ve dolayısıyla gadget sayısının artması için arzularımız da boşa dönüştü. E-atık en hızlı büyüyen atık akışıdır, ancak ofisiniz e-bisikletle büyük bir etki yaratabilir! Best Buy gibi birçok elektronik mağazası, alım satım programları ve alım satım programları sunar, böylece daha fazla atık yaratmadan en yeni teknolojilere geçebilirsiniz!

ÇALIŞANLARIM İÇİN GERİ DÖNÜŞÜM GERÇEKLEŞTİR

Çalışanlarınız ofiste geri dönüşümü kafa karıştırıcı buluyor mu? Her zaman göründüğü kadar kolay değildir. Amerika’nın güzel bir raporunu ulusal bir anketten uzak tutun. ” işyerinde geri dönüşüm. ” Neyse ki, geri dönüşümün birkaç yararlı ipucu ile karıştırılması gerekmez! Konteynerlerinizi etiketlemek karışıklığı ortadan kaldıracak ve kontaminasyonu en aza indirecek, çalışanlarınıza her zaman neyin geri dönüştürüleceğini hatırlatacaktır!

DÜŞÜK ATIK MALİYETLERİ

İşletmenizin hedefi paradan tasarruf etmekse, cevap geri dönüşüm olabilir. Atık ücretleri, pahalı atık depolama ve bertaraf ücretleri nedeniyle geri dönüşüm maliyetini aşmaya devam etmektedir. Ayrıca, daha fazla geri dönüşümle, işletmenizin ürettiği atık miktarını azaltabilir ve bu nedenle daha küçük atık kaplarına ve daha az sıkma toplamalarına geçebilirsiniz. Her şey tasarruf sağlar!

ÇALIŞANLARINIZI EĞİTİM

Tanımlanmış bir işlem yoksa geri dönüşüm kafa karıştırıcı olabilir. Tabela kullanmanızı öneririz, ancak basit ve noktaya kadar saklayın! Ayrıca, geri dönüşüm kutularınızda kabul edilen malzemelerin ve çöp kutularınıza geri dönüştürülemeyen öğelerin bir listesini ekleyin. Prizlerinizin renk kodlaması, çalışanların bir rengi binanızdaki geri dönüşüm akışı ile ilişkilendirmelerinin de etkili bir yoludur. Örneğin, kompost kutularınız için yeşil kaplar ve kağıt geri dönüşümü için mavi kutu kullanın. Bu kolay ipuçları, çalışanlara doğru bir şekilde nasıl geri dönüştürüleceklerini öğretmede uzun bir yol kat ediyor!

İşletmenizin ofis geri dönüşüm hedeflerinize ulaşmak için yardıma ihtiyacı olabileceğini biliyoruz. Bu durumda, bizimle iletişime geçmekten veya aşağıya yorum yapmaktan çekinmeyin. Size her zaman yardımcı olmaktan mutluluk duyarız! Okuduğunuz için teşekkürler.

Atık Yönetimi İçin Bizi Arayın...

Translate »
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.