Hakkımızda

Tasarruf etmenize ve çevreyi korumanıza yardımcı oluyoruz.

Biyom Çevre daha fazla geri dönüştürülmüş ürün, üretimle ilgili enerji tasarrufunu artırmayı, düzenli depolama alanı talebini azaltmayı ve elbette daha temiz, daha sağlıklı bir ortamı hedeflemektedir. Bu aynı zamanda, hem özel sektörde hem de kamu sektöründe çok sayıda müşterimize tanıtılan geri dönüşüm programlarını formüle ederek ve bu programları Türkiye ortamı ve küresel çevre yararına kullanmaya teşvik ederek, Türkiye’in çevresini korumak için geri dönüşümün önemini teşvik ediyor.

Gıda Geri Dönüşüm 100%
Tekstil Geri Dönüşüm 100%
Plastik Geri Dönüşüm 100%
Atık İmha Hizmeti 100%

Doğayı korumanın en önemli yolu doğal alanları korumaktır. Doğal alanların korunması için de “Sıfır Atık” oluşumunu sağlamak gerekir.

Tarihçe

2018 yılında Çevre Danışmanlık ile faaliyetine başlayan Biyom Çevre Mühendislik Ltd. 2020 yılında Geri Dönüşüm sektörüne geçiş yaptı. Sektördeki gelişmenin etkisi ile uzun vadeli stratejik büyüme hedeflerini gerçekleştirmek adına Lisans kapsamını ve Faaliyet alanlarını artırmayı hedeflemektedir.

Ne Yapıyoruz?

Biyom Çevre Mühendislik Ltd. İstanbul’da kurulu, konusunda uzman kadrosuyla atık üreticilerine “Atık Yönetimi Hizmeti” vermektedir. Onlarca atık kodu ile tesisine atık kabul edebilen Biyom, Tehlikesiz türden birçok atığın toplanması, ayrıştırılması, işlenmesi ve geri kazanımına yönelik faaliyetlerini; Çevre Kanununa istinaden yayımlanan ilgili yönetmelikler, genelgeler, tebliğler ve her türden yasal düzenlemelere uygun olarak yönetmektedir.

Hedefimiz

Faaliyetlerimizi Sosyal Sorumluluk, Bilgi, Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri ile birlikte bütünleşik bir şekilde yöneterek, geri dönüşüm sektöründe kalite açısından öncülüğümüzle örnek bir kuruluş olmak için tüm gücümüzle çalışıyoruz.

Gıda

Gıda Atıklarının Geri Dönüşümü

Genellikle gıda fabrikalarından, restoranlardan çıkan atıklar hammadde olarak kullanılmaktadır. Örneğin; ekmek, çikolata, gofret, nişasta, hazır sandviç, kuruyemiş atıkları gibi birçok gıda atığı organik yem üretiminin hammaddesini oluşturabilmektedir.

Toplanan atıkları, tesisimizde gereken iş sağlığı ve iş güvenliği tedbirlerini de alarak en hijyen yöntemlerle ayrıştırarak geri dönüşüm için hazır hale getiriyor ve ayrıştırma, parçalama vb. işlemlere tabi tutarak ekonomik değere dönüştürüyoruz.

Aldığımız Gıda Atıkları Türleri:

 • Ekmek, Hamur Bazlı Atıklar
 • Çikolata ve Draje Atıkları
 • Şekerleme Bazlı Atıklar
 • Bisküvi, Cips ve Kuruyemiş Atıkları
 • Makarna ve Noodle Atıklar

Tekstil

Tekstil Atıklarının Geri Dönüşümü

Tekstil ve konfeksiyon üretiminden kaynaklanan ve ‘fire ve-ya kırpıntı’ diye tabir edilen kesim fazlalarının belirli bazı işlemlerden işlemlerden geçirilerek doğadaki formuna dönüştürülmesi ile oluşan ürün çeşididir.

Öncelikle fabrikalar başta olmak üzere üreticilerden, tüketicilerden elde edilen atıklar kendi içinde kumaş rengi, cinsine göre belli bir sıraya koyulur. Doğru yapılan bir sınıflandırma, geri dönüşümün en önemli noktasıdır.

Aldığımız Tekstil Atıkları Türleri:

 • Kot Parçacıkları
 • Yazılı Kumaş
 • Yazısız Kumaş
 • Dokumalı Beyaz Kumaş
 • Polyester Atıklar
 • Silgi Bezi
 • Yün Kırpıntısı
 • Polipropilen
 • Kot Üstübüsü

Plastik

Plastik Atıklarının Geri Dönüşümü

Plastik atıklar öncelikle cinslerine göre ayrılarak geri dönüşüm işlemine tabi tutulur. Cinslerine göre ayrılan geri dönüşebilir plastik atıklar, kırma makinalarında kırılıp küçük parçalara ayrılır.

Atık türüne uygun konteynerler ayrı araçlarla toplanarak türüne göre tesisimize sevk edilerek işleme alınır. Ayrıştırma performansı bölgelere göre takip edilerek eğitimler tekrar edilir ve sürekli olarak iyileştirme faaliyetleri gerçekleştirilir.

Tüketim sonrası plastikleriniz için en rekabetçi geri dönüşüm çözümlerini sunmaya çalışan deneyimli bir geri dönüşüm ekibiyiz. PET, HDPE, LDPE, PVC, PP, PS, ABS, PC, Naylon…

Bilgi-Teklif-Atık Taşıma Talebi

Bilgi Al

0850 885 5 402

Atık Yönetimi konusunda ücretsiz bilgi alabilirsiniz. Ardından mühendislerimiz tesisinizi ziyaret edecektir.

Teklif Al

0532 413 0 402

Mühendisimiz atıkları yerinde değerlendirdikten sonra teklifi mail ortamında tarafınıza gönderilmektedir.

Taşıma Talebi

0850 885 5 402

Bilgi ve Teklif aşamasından sonra sözleşme imzalanıp belirli periyotlarda atıklar alınmaktadır.